جشنواره دختران روستایی مازندران ماهتو در بهشهر برگزار می شود

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۰

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از برگزاری جشنواره دختران روستايي مازندران  با نام ماهتو

ادامه مطلب

توجه به زنان موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده، روحانیت نقش بی بدیلی در حکیم بنیان خانواده دارد توجه به زنان و دختر

ادامه مطلب

نمایشگاه بزرگ پوشش ایرانی - اسلامی در ساری افتتاح شد

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۱

نمایشگاه بزرگ پوشش ایرانی – اسلامی با عنوان شولا باحضور مشاور وزیر کشور در امور بانوان در ساری افتتاح شد.

ادامه مطلب

سند راهبردی توسعه زنان استان مازندران تدوین می شود PDF چاپ ايميل
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴

سمیه قاسمی طوسی روز سه شنبه در همایش چالش های اشتغال زنان فارغ التحصیل دانشگاهها در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر افزود: با تدوین این سند سهم مطالبه گری زنان از دستگاه های اجرایی، فرمانداری ها و بنگاه های خصوصی مشخص می شود.
وی اظهارداشت: همچنین با تدوین این سند شور و نشاط برای زنان استان به ارمغان آورده می شود و ایجاد فرصت های کسب و کار با رویکرد کارآفرینی برای زنان ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: امروز بدون تردید اشتغال یکی از دغدغه های مهم دولت محسوب می شود که در این راستا اشتغال زنان تحصیل کرده جوان مد نظر است.
طوسی اظهارداشت: علاوه بر اشتغال زنان تحصیل کرده متاسفانه سن ازدواج این قشر نیز افزایش یافته است که به این مسئله نیز باید به عنوان یک آسیب نگریسته شود.
وی گفت: یکی از اقدامات بسیار ارزشمندی که دولت تدبیر و امید مصمم به انجام آن است لایحه منع خشونت علیه زنان و کودکان می باشد که از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.
قاسمی طوسی بیان داشت: امیدواریم نمایندگان مجلس به خصوص فراکسیون زنان و مجلس با نگاه مثبت نسبتی که به این لایحه دارند ان را تصویب کنند.
مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران افزود: مدیران ارشد استان بسیار مصمم هستند که سهم ۳۰ درصدی مشارکت و تصدی گری زنان را که دولت هدفگذاری کرده است در استان مازندران محقق کنند و با نگاه مثبتی که استاندار و معاونت سیاسی استانداری مازندران دارد، این امر محقق شود.
دانشگاه مازندران واقع در بابلسر با همکاری پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و پژوهشکده خانواده دانشگاه شهید بهشتی این همایش را برگزار کرد . 
در این همایش که بیش از یکصد بانوی فارغ التحصیل دانشگاهی مازندران حضور دارند ،اساتید و صاحبنظران نظرات خود را در خصوص اشتغال زنان فارغ التحصیل مراکز علمی مطرح می کنند .
براساس اعلام منابع رسمی ، تعداد بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی مازندران چهار درصد از استان های دیگر بیشتر است . 
نیمی از جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران را زنان تشکیل می دهند .