جشنواره دختران روستایی مازندران ماهتو در بهشهر برگزار می شود

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۰

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از برگزاری جشنواره دختران روستايي مازندران  با نام ماهتو

ادامه مطلب

توجه به زنان موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده، روحانیت نقش بی بدیلی در حکیم بنیان خانواده دارد توجه به زنان و دختر

ادامه مطلب

نمایشگاه بزرگ پوشش ایرانی - اسلامی در ساری افتتاح شد

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۱

نمایشگاه بزرگ پوشش ایرانی – اسلامی با عنوان شولا باحضور مشاور وزیر کشور در امور بانوان در ساری افتتاح شد.

ادامه مطلب

مشکلات زنان شاغل PDF چاپ ايميل
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۱۰:۳۶

حل مشکلات زنان شاغل ادارات نيازمند تصحيح نگرش سنتی نسبت به زنان بر اساس ديدگاه الهی و انسانی بر مبنای عدالت اجتماعی است .
مدير کل امور زنان و خانواده استانداری مازندران گفت :
جهت حل مشکلات زنان شاغل ادارات نيازمند تصحيح نگرش نسبت به زنان بر اساس ديدگاه  الهی و انسانی بر مبنای عدالت اجتماعی است .
افزايش اعتماد به نفس _ سلامتی جسمی و روانی افزايش نشاط و احساس انجام يک کار ارزشمند از جمله تاثيرات مثبت اشتغال زنان است .
وی افزود :همچنين بايد راهکاری ارائه شود تا زنان علاوه بر ايفای نقش زنانه خويش در ساختن جامعه و فردای خود نقش موثر و فعال داشته باشند .
وی گفت : سياستهای حمايتی دولت برای  زنان شاغل و سهل نمودن شرايط کاری آنان اشتغال آنان به کارهای تخصصی با امکانات رفاهی بيشتر چون مهد کودک , وسايل اياب و ذهاب , پرداخت حقوق حق بيمه در زمان بارداری زايمان و شير دادن و حق تاهل و اولاد و ساير فوق العاده های شغلی مشوق آنان به کار و موجب دلگرمی و افزايش رضايت شغلی آنان خواهد بود .
وی تصريح کرد :نگرش نادرست نسبت به جايگاه زنان کمرنگ ديدن آنان در عرصه های گوناگون و نگاه بسته فرهنگی , عدم دسترسی به عدالت اجتماعی علی رغم وجود فضای فکری روشن در جامعه مسئولين خصوصا ديدگاه بسيار مثبت دولت نهم به زنان , هنوز تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله زيادی وجود دارد .
شرف الدين خاطر نشان ساخت :
مقرر شد با بررسی سازمان بهزيستی در نقاط مختلف شهرستانهای استان با توجه به تراکم کارمندان زن در ادارات و خصوصا بيمارستانها در آن منطقه به تناسب نياز حداقل ۱ و حداکثر ۳ مهد کودک بصورت شبانه روزی اعلام شود تا مادران کارمند در نزديکی فرزندان خود باشند .
در ادامه جلسه وی بيان کرد : با استفاده از راهکارهای ممکن از اعتبارات هزينه ای دستگاههای اجرايی در سقف اعتبار مصوب حداقل مبلغ ۲۰۰۰۰۰ريال به فرزندان بانوان شاغل تاپايان ۶ سالگی  جهت هزينه مهد کودک ها پرداخت شود و در اين خصوص مقرر گرديد از سوی معاونت برنامه ريزی و توسعه استان
نسبت به بر آورد هزينه های پرداخت شهريه مهد کودک فرزندان زير ۶ سال بانوان شاغل دستگاههای اجرايی در استان اقدام و نتيجه را به دبيرخانه کارگروه بانوان و خانواده استان اعلام نمايند .